Cosrx BHA Blackhead Power Liquid

Cosrx BHA Blackhead Power Liquid

1,799.00 ден 1,149.00 ден

Out of stock

COSRX BHA Blackhead Power Liquid го контролира лачењето на себум (маснотии)и ја одржува кожата чиста со white willow bark water и betaine salicylate. Mногу ефикасен хемиски пилинг што го подобрува изгледот на зголемените пори и ја остава кожата посветла. Наменет е за сите типови на кожа, особено мрсни и склони кон акни.

Клучни состојки:
Willow Bark Water – го контролира лачењето на себум и го намалува црвенилото.
Betaine Salicylate – Се бори против бактериите и помага при запушените пори.
Ниацинамид – Ја осветлува кожата и го подобрува изгледот на порите.

Клучни карактеристики:
• Нежно ги отстранува мртвите клетки на кожата без да ја иритира
• Визуелно ги намалува порите
• Ги чисти порите и ги одржува чисти
• pH вредност од 4,5-5,5

Како се користи овој производ?

По чистење, нанесете соодветна количина од производот на памучен тупфер или на дланките и нанесете на лицето избегнувајќи ги устата и очите. Започнете со употреба на производот еднаш неделно и откако кожата ќе се адаптира зголемете ја употребата на 2-3 пати. Задолжително нанесете крема за сонце во утринската рутина доколку го користите овој производ.

Состојки:
Salix Alba (Willow) Bark Water, Butylene Glycol, Betaine Salicylate, Niacinamide, 1,2-Hexanediol, Arginine, Panthenol, Sodium Hyaluronate, Xanthan Gum, Ethyl Hexanediol.