Cosrx Aloe Soothing Sun Cream

Cosrx Aloe Soothing Sun Cream

1,199.00 ден 719.00 ден

Out of stock

Заштитете ја кожата од штетните УВА и УВБ зраци со Aloe Soothing SPF50 PA +++!

Искористувајќи ја моќта на Алое, ултра-хидрантниот крем за сончање брзо се апсорбира во кожата за да се одбрани од оштетување на сонцето, сончевите зраци и агресорите од животната средина, обезбедувајќи долготрајна хидратација која ја остава кожата мазна и обновена. Обезбедува супериорна заштита без бел и леплив слој.

Како се користи овој производ?

Нанесете поголема количина на целото лице, врат и сите останати делови кои ќе бидат изложени на сонце 30 минути пред изложување. Реаплицирајте повеќе пати во текот на денот по потреба, особено при подолга изложеност на сонце.

Состав:
Water, Ethylhexyl Methoxycinnamate, Glycerin, Propylene Glycol, Cyclopentasiloxane, Bis-Ethylhexyloxyphenol Methoxyphenyl Triazine, Phenylbenzimidazole Sulfonic Acid, Dicaprylyl Carbonate, Isoamyl P-Methoxycinnamate, Potassium Cetyl Phosphate, Alcohol,Dimethicone, Glyceryl Stearate, Butylene Glycol, Titanium Dioxide, C14-22 Alcohols, Polymethyl Methacrylate, Cetearyl Alcohol, Aloe Arborescens Leaf Extract, Dipotassium Glycyrrhizate, Tocopheryl Acetate, Peg-100 Stearate, Silica, C12-20 Alkyl Glucoside, Dimethicone/Vinyl Dimethicone Crosspolymer, Aluminum Hydroxide, Stearic Acid, Caprylyl Glycol, Acrylates/C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, Carbomer, Xanthan Gum, Triethanolamine Sodium Hydroxide, Fragrance, Phenoxyethanol, Disodium Edta.