Cosrx AHA/BHA Clarifying Treatment Toner

Cosrx AHA/BHA Clarifying Treatment Toner

1,399.00 ден 699.00 ден

Продуктот го има на залиха!

COSRX AHA/BHA Clarifying Treatment Toner е тонер за ексфолијација кој ефикасно ги елиминира нечистотиите и мртвите клетки на кожата и ги одржува порите чисти.
Во својот состав содржи природни киселини кои го контролираат вишокот на себум, пружаат нежна ексфолијација и ја хидрираат кожата.
Погодно за сите типови на кожа, особено безживотна и сува кожа и кожа склона кон акни.

Клучни состојки:

Willow Bark Water – го контролира лачењето на себум и го намалува црвенилото.
Гликолна киселина – Ја осветлува, ексфолира и омекнува кожата.
Betaine Salicylate – Се бори против бактериите и помага при запушените пори.

Клучни карактеристики:
• Пружа нежна ексфолијација на кожата
• Ја измазнува, омекнува и подобрува текстурата на кожата
• Ја хидрира и обновува сувата и безживотна кожа
• Го контолира лачењето на себум и го подобрува изгледот на порите
• pH вредност од 4-5

Како се користи овој производ?

По чистење, нанесете соодветна количина од производот на памучен тупфер или на дланките и нанесете на лицето избегнувајќи ги устата и очите. Задолжително нанесете крема за сонце во утринската рутина доколку го користите овој производ.

Состав:
Water, Salix Alba (Willow) Bark Water, Pyrus Malus (Apple) Fruit Water, Butylene Glycol, 1,2-Hexanediol, Sodium Lactate, Glycolic Acid, Betaine Salicylate, Allantoin, Panthenol, Ethyl Hexanediol.