Cosrx AHA 7 Whitehead Power Liquid

Cosrx AHA 7 Whitehead Power Liquid

1,549.00 ден 775.00 ден

Продуктот го има на залиха!

AHA 7 Whitehead Power Liquid е моќен третман кој ги третира затнати пори и ја одржува кожата чиста со помош на  алфа хидрокси киселини.

Гликолната киселина ги отстранува мртвите клетки и нечистотиите, додека ниацинамидот ја осветлува и и дава сјај на  безживотната кожа, создавајќи помека текстура и изедначен тен.

Погодно за сите типови на кожа, особено за безживотна и сува кожа и кожасклона кон акни.

 

Клучни состојки:

Гликолна киселина Ги отстранува мртвите клетки и нечистотиите од кожата.

Ниацинамид – Ја осветлува кожата и го подобрува изгледот на порите.

Хијалуронска киселина – Пружа длабинска хидратација на кожата.

 

Клучни карактеристики:

  • Нежно ги отстранува мртвите клетки и овозможува побрзо обновување на истите
  • Ја осветлува и измазнува кожата и го изедначува тенот
  • Длабински ја хидрира и навлажнува кожата
  • pH вредност од 4-5

 

Како се користи овој производ?

По чистење, нанесете соодветна количина од производот на памучен тупфер или на дланките  и нанесете на лицето избегнувајќи ги устата и очите. Започнете со употреба на производот еднаш неделно и откако кожата ќе се адаптира зголемете ја употребата на 2-3 пати. Задолжително нанесете крема за сонце во утринската рутина доколку го користите овој производ. Не го користете овој производ заедно со други производи кои што содржат висока концентрација на киселини, Витамин Ц и ретиноиди.

 

Состав:

Pyrus Malus (Apple) Fruit Water, Butylene Glycol, Glycolic Acid, Niacinamide, Sodium Hydroxide, 1,2-Hexanediol, Panthenol, Sodium Hyaluronate, Xanthan Gum, Ethyl Hexanediol.