Cosrx Advanced Snail 92 All In One Cream

Cosrx Advanced Snail 92 All In One Cream

1,599.00 ден 1,199.00 ден

Out of stock

COSRX Advanced Snail 92 All in One Cream е лесна крема со свиленкаста текстура која е формулирана со 92% слуз од полжав и хијалуронска киселина.
Оваа крема длабински ја хидрира и ја обновува кожата, ја подобрува текстурата и го изедначува тенот.
Погодна е за сите типови на кожа, особено за безживотна и дехидрирана кожа.

Клучни состојки:
Слуз од полжав – Екстрактот од полжав ја осветлува, хидрира и ја подобрува бариерата на кожата.
Хијалуронска киселина – Длабински ја хидрира и навлажнува кожата.

Клучни карактеристики за овој производ:
• Го намалува црвенилото и ја подобрува бариерата
• Длабински ја потхранува и ја хидрира кожата
• pH вредност од 5,5-6,5
• Ја осветлува кожата, го изедначува тенот и ја одржува еластичноста

Како се користи овој производ?
По чистење и тонирање, нанесете соодветна количина од кремот на лицето и вратот. Moже да се користи и во дневната и ноќната рутина.

Состојки:
Snail Secretion Filtrate, Betaine, Caprylic/Capric Triglyceride, Cetearyl Olivate, Sorbitan Olivate, Sodium Hyaluronate, Cetearyl Alcohol, Stearic acid, Arginine, Dimethicone, Carbomer, Panthenol, Allantoin, Sodium Polyacrylate, Xanthan Gum, Ethyl Hexanediol, Adenosine, Phenoxyethanol.