Clear Skin PHA Sleeping Mask

Clear Skin PHA Sleeping Mask

1,799.00 ден 1,259.00 ден

Out of stock

Isntree Clear Skin PHA Sleeping Mask 100ml

Clear Skin PHA Sleeping Mask содржи PHA, една од најнежните состојки за хемиски пилинг.

Оваа хидратантна маска ја обновува кожата, ја подобрува текстурата и помага во намалувањето на дамки предизвикани од акни.

Содржи 5% PHA која нежно ги отстранува мртвите клетки, поттикнувајќи ја продукцијата на нови клетки што резултира со посветол и порамномерен тен.

Дополнително содржи 2% Ниацинамид кој визуелно ги намалува порите, го изедначува тенот и го регулира лачењето на себум и NMF (Betaine, Ceramide NP and Sodium PCA) кои ја подобруваат и зацврстуваат бариерата.

 

Погодно за сите типови на кожа, иако оние со особено чувствителна кожа треба да ја ограничат употребата на три пати неделно. Може да се користи и на суви, груби делови од телото како што се лактите.

 

Како се користи овој производ?

Како последен чекор од вечерната рутина, наместо или по хидратантна крема.

 

Состав:

Water, Glycerin, Gluconolactone, Cetyl Ethylhexanoate, 1,2-Hexanediol, Ethulhexyl Stearate, Hydrogenated Poly(C6-14 Olefin), Methyl Trimethicone, Niacinamide, Cetraryl, Alcohol, Tromethamine, Ammonium Acryloyl Dimethyltaurate/Beheneth-25 Methacrylate Crosspolymer, Betaine, Polysorbate 60, PEG-100 Stearate, Butyrospermum Parkii (Shea) Butter, Sorbitan Stearate, Hydrogenated Lecithin, Behenyl Alcohol, Methylpropanediol, Centella Asiatica Extract, Ficus Carica (FIG) Fruit Extract, Palmitic Acid, Stearic Acid, Geranium Maculatum Oil, Glyceryl Stearate, Gluceryl Stearate, Glyceryl Sterate SE, Piper Methysticum Leaf/Root/Stem Extract, Panax Ginseng Berry Extract, Milk Extract, Disodium EDTA, Ethylhexylglycerin, Cholesterol, Polyquaternium-51, Beta-Glucan, Ceramide NP, Hydroxyethyl Acrylate, Xanthan Gum, Hydroxypropyl Starch Phosphate, Allantoin, Sodium PCA, Myristic Acid, Panthenol, Dipotassium Glycyrrhizate