Clear Skin BHA Toner

Clear Skin BHA Toner

1,699.00 ден 850.00 ден

Продуктот го има на залиха!

Isntree Clear Skin BHA Toner 200m

Clear Skin BHA Toner е тонер за ексфолијација  (pH 3,5 ~ 4,0), кој нежно ги отстранува мртвите клетки и ја измазнува текстурата на кожата.

Во својот состав содржи Betaine Salicylate, мешавина од бетаин од репка и салицилна киселина, кој ефикасно ги отстранува нечистотиите од порите, црнките и мртвите клетки од проблематичната кожа.

Формулиран со природен комплекс од алги, мешавина од хиџики,sea staghorn, sea trumpet и агар, овој благ пилинг за лице нежно го отстранува несаканиот стар кератин, вишокот на себум и нечистотиите заробени во порите.

Одлично е за масна, комбинирана и кожа склона кон акни.

Овој хипоалергенски тонер не содржи парабени, феноксиетанол, вештачки и синтетички бои, вештачки мирис, иритантни есенцијални масла, минерални масла.

 

Како се користи овој производ?

Ако сте почетник, започнете со користење на секои 3 дена по чистење на лицето. Како што вашата кожа ќе се навикнува на производот тогаш зголемете го бројот на нанесувања.  Задолжително нанесете крема за сонце следното утро како последен чекор од рутината.

 

Состав:

Purified Water, Glycerin, Butylene Glycol, 1,2-Hexanediol. Betaine Salicylate, Hizikia Fusiforme Extract, Codium Fragile Extract, Sea Trumpet Extract, Gelidium Cariilagineum Extract. Salx Alba Bark Extract, Centelic Asiatico Extract, Portulaca Oleracea Extract, Sodium Hyaluronate, Soy Isoflavones, Chamomilia Recutita Flower Extract, Glycyrhiza Extract, Aloe Vera Leaf Juice Powder, Allantoin, Dipotassium Glycyrthizate, Panthenol, Sodium Hydroxide, Xanthan Gum