Corsrx Centella Blemish Cream

Corsrx Centella Blemish Cream

1,699.00 ден 850.00 ден

Продуктот го има на залиха!

COSRX Centella Blemish Cream е крема за лице која помага во борбата против акни и проблематична кожа со тоа што го контролира лачењето на себум, го подобрува изгледот на порите и ги подобрува текстурата и тенот на кожата.
Во својот состав содржи Centella Asiatica Leaf Water и Цинк оксид кои во комбинација помагаат во третирање и смирување на акните и проблематичната кожа. Заедно, овие примарни состојки во кремот ја хидрираат кожата, додека го намалуваат воспалението и лузните од акни и го подобруваат изгледот на порите.

Како се користи овој производ?

Земете соодветна количина од кремата и нанесете во поголем слој на проблематичните делови.

Состав:
Centella Asiatica Leaf Water, Butylene Glycol, Glycerin, Helianthus Annuus (Sunflower) Seed Oil, Zinc Oxide, Dimethicone, Betaine, 1,2-Hexanediol, Viola Tricolor Extract, Elaeis Guineensis(Palm) oil, Elaeis Guineensis(Palm) Kernel Oil, Cetearyl Alcohol, Cetearyl Olivate, Sorbitan Olivate, Centella Asiatica Extract, Zinc PCA, Hydroxyethyl Acrylate/Sodium Acryloyldimethyl Taurate Copolymer, Xanthan Gum , Melaleuca Alternifolia (Tea Tree) Leaf Oil, Scutellaria Baicalensis Root Extract