Bye Bye Acne Set

Categories: ,

Bye Bye Acne Set

3,617.00 ден

Out of stock

Кажете им збогум на акните, црнките и проблематичната кожа!

За вас го креиравме Bye Bye Acne сетот кој се состои од:

  • AXIS-Y Quinoa One Step Balanced Gel Cleanser 180ml – нежен чистач кој ефикасно ги остранува остатоците од шминка, нечистотиите и себумот насобрани во порите и истовремено ја хидрира кожата. Овој чистач на база на киноа и голем број на антиоксиданси и помага на кожата успешно да се справи со загадувањето, слободните радикали и сите останати стресори од животната средина. Како и сите останати производи на AXIS-Y, овој чистач содржи и една напредна технологија – Tехнологија на природна ферментација која има антивоспалителни и смирувачки својства.
  • AXIS-Y Daily Purifying Treatment Toner 200ml – тонер за ексфолијација кој нежно ги отстранува мртвите клетки, нечистотиите од порите, ја смирува иритираната кожа, воспаленијата и акните, ја измазнува и подобрува текстурата. Во својот состав содржи 0.5% салицилна киселина која нежно, но ефективо ги отстранува нечистотиите и себумот кои се заробени длабоко во порите и ги смирува воспаленијата и иритациите, Centella Asiatica и Чајно дрво кои ја смируваат проблематичната кожа и акните и спречува понатамошно воспаление и појава на лузни и флеки, Шеќерна трска која спречува појава на акни и ја хидрира кожата и Лотус кој помага во процесот на регенерација на кожата.
  • AXIS-Y Spot the Difference Blemish Treatment 15ml – spot третман кој обезбедува ефикасно ослободување од појава на акни, црнки и флеки. Овој лесен гел содржи и капсули со Церамиди кои ќе ја заштитат бариерата на кожата, екстракт од Чајно дрво кој ја смирува кожата, го намалува воспалението и ги суши акните, екстракт од сладок корен кој помага во осветлување на флеките и ја спречува појавата на истите, лист од Зелен чај кој го контролира лачењето на себум, 2% Ниацинамид кој го контролира лачењето на себум и го осветлува флеките и AHA и BHA кои пружаат нежна ексфолијација на кожата. Се состои од нова напредна технологија PHYTO-OLIGO 1%. Оваа состојка е фито комплекс кој се состои од екстракти од цвет холихок и алое вера кој длабински ја навлажнува кожата и спречува иритации и воспаленија.

 

Начин на употреба:

  1. AXIS-Y Quinoa One Step Balanced Gel Cleanser -Ставете мала количина во вашата дланка и додадете вода. Нанесете на влажна кожа и нежно масирајте ги лицето и вратот со кружни движења. Исплакнете го лицето темелно со млака вода
  2. AXIS-Y Spot the Difference Blemish Treatment – По чистење на кожата, нанесете соодветна количина само на регијата каде постои акна, рана или иритација и нежно измасирајте за максимален ефект.
  3. AXIS-Y Daily Purifying Treatment Toner – Доколку сте почетник, започнете со користење на секои 3 дена по чистење на лицето. Како што вашата кожа ќе се навикнува на производот тогаш зголемете го бројот на нанесувања. Задолжително нанесете крема за сонце следното утро како последен чекор од рутината.

 

Состав:

AXIS-Y Quinoa One Step Balanced Gel Cleanser  – Water, Decyl Glucoside, Sodium Cocoyl Glutamate, Chenopodium Quinoa Seed Extract, Glycerin, Sodium Lauroyl Glutamate, Betaine, Glycine Soja (Soybean Oil),Melaleuca Alternifolia (Tea Tree) Extract, Chlorphenesin, Hydroxyacetophenone, Ethylhexylglycerin, Camellia Sinensis Leaf Extract, Humulus Lupulus (Hops) Extract, Ocimum Tenuiflorum Extract, Centella Asiatica Extract, Calendula Officinalis Flower Extract, Prunus Amygdalus Dulcis (Sweet Almond) Fruit Extract, Citric Acid, Geranium Maculatum Oil, Allantoin

 

AXIS-Y Spot the Difference Blemish Treatment – Water, Glycerin, Propanediol, 1,2-Hexanediol, Glycereth-26, Niacinamide, Caprylic/Capric Triglyceride, Aloe Barbadensis Leaf Extract, Althaea Rosea Flower Extract, Laminaria Japonica Extract, Eclipta Prostrata Leaf Extract, Centella Asiatica Extract, Ficus Carica (Fig) Fruit Extract, Ulmus Davidiana Root Extract, Amaranthus Caudatus Seed Extract, Camellia Sinensis Leaf Extract, Monarda Didyma Leaf Extract, Hydrangea Macrophylla Leaf Extract, Mentha Aquatica Extract, Sasa Quelpaertensis Extract, Melaleuca Alternifolia (Tea Tree) Leaf Extract, Melia Azadirachta Leaf Extract, Eclipta Prostrata Extract, Cinnamomum Camphora (Camphor) Leaf Extract, Cryptomeria Japonica Leaf Extract, Pinus Pinaster Bark/Bud Extract, Rosmarinus Officinalis (Rosemary) Leaf Oil, Hydrogenated Lecithin, Chamaecyparis Obtusa Water, Trehalose, Octyldodeceth-16, Acrylates/C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, Tromethamine, C12-14 Pareth-12, Butylene Glycol, Xanthan Gum, Disodium Edta, Ceramide Np, Fructooligosaccharides, Beta-Glucan, Hydrolyzed Hyaluronic Acid, 4-Terpineol, Glycyrrhiza Glabra (Licorice) Rhizome/Root, Moringa Oleifera Seed Oil, Glycolic Acid, Salicylic Acid, Ethylhexylglycerin

 

AXIS-Y Daily Purifying Treatment Toner – Water, Centella Asiatica Extract, Aloe Barbadensis Leaf Water, Butylene Glycol, Alcohol, Sodium Hyaluronate, Melaleuca Alternifolia (Tea Tree Extract), Sorbitan Sesquioleate, Vaccinium Myrtillus Fruit Extract, Saccharum Officinatum (Sugar Cane) Extract, Acer Saccharum (Sugar Maple) Extract, Citrus Aurantium Dulcis (Orange) Fruit Extract, Citrus Medica Limonum (Lemon) Fruit Extract, Betaine, Salicylic Acid, Salvia Officinalis (Sage) Extract, Houttuynia Cordata Extract, Hieracium Pilosella Extract, Illicium Verum (Anise) Fruit Extract, Citrus Paradisi (Grapefruit) Fruit Extract, Nelumbium Speciosum Flower Extract, Paeonia Suffruticose Root Extract, Scutellaria Baicalensis Root Extract, PEG-60 Hydrogenated Castor Oil, Chlorphenesin, Ethylhexylglycerin, Sodium Citrate, Gluconolactone, Arginine, Rheum Palmatum Root Extract, Artemisis Princeps Leaf Extract, Panax Ginseng Root Extract, Carbomer, Dimethly Sulfone, Lavandula Angustifolia (Lavender) Oil, Melaleuca Alternifolia (Tea Tree) Leaf Oil