Banila Co Clean It Zero Cleansing Balm Original 100ml

Banila Co Clean It Zero Cleansing Balm Original 100ml

1,470.00 ден 1,029.00 ден

Продуктот го има на залиха!

Clean It Zero Cleansing Balm e е хипоалергенски балзам за  чистење што се трансформира од текстура налик на шербет во нежно масло при допир со кожа. Развиен е за да ја отстрани дури и водоотпорната шминка и сите нечистотии на вашата кожа во само еден чекор. Zero Balance технологијата длабоко чисти и нежно ексфолира без да ја наруши рамнотежата вода-масло на кожата, оставајќи ја хидрирана и смирена. Формулиран без парабени, сулфати, фталати, полиетилен, минерални масла, алкохол или вештачки бои.

Како се користи овој производ?

  1. Земете мала количина од производот со помош на шпатула и аплицирајте го на суви дланки. Тријте ги двете дланки заедно.
  2. Кога ќе добиете свиленкаста текстура на балзамот, аплицирајте го на сува кожа и масирајте го нежно лицето со кружни движења.
  3. Додадете неколку капки вода и масирајте го лицето (процес на емулзификација).
  4. Отстранете го маслото од лицето со млака вода и продолжете ја рутината со чистач на база на вода.

Состав: Ethylhexyl Palmitate, Cetyl Ethylhexanoate, PEG-20 Glyceryl Triisostearate, PEG-10 Isostearate, Synthetic Wax, Onsen-Sui, Phenoxyethanol, Butylene Glycol, Lithospermum Erythrorhizon Root Extract, Tocopheryl Acetate, Fragrance, Ethylhexylglycerin, Water, 1,2-Hexanediol, Bambusa Vulgaris Leaf/Stem Extract, Aspalathus Linearis Extract, Angelica Archangelica Root Extract, Malpighia Glabra (Acerola) Fruit Extract, Polydiethyleneglycol Adipate/IPDI Copolymer, Acrylates/Ammonium Methacrylate Copolymer, Acrylates/Methoxy PEG-15 Methacrylate Copolymer