AXIS-Y Water Your Skin Set

Categories: ,

AXIS-Y Water Your Skin Set

3,897.00 ден

Out of stock

Стресот, хормоните, исхраната и климатските промени придонесуваат до појава на акни, дехидрирана, иритирана и проблематична кожа, како и предвремено стареење на кожата.

По 10 месечно истражување, тимот на AXIS-Y ја креираше линијата Water Your Skin составена од ампула, тонер и крема кои ја хидрираат и смируваат кожата.

  • AXIS-Y Aqua Boosting Essence Toner 150ml – Aqua Boosting Essence Toner e хидратантен тонер кој содржи три клучни активни состојки и 6 природни екстракти. Во својот состав содржи и нова напредна технологија OLIGO-HA со која се намалува големината на молекулите на хијалуронската киселина со што се зголемува апсорпцијата на производите, се намалуваат знаците на стареење, се зголемува еластичноста на кожата и пружа длабинска хидратација на кожата.
  • AXIS-Y Advanced Aqua Boosting Ampoule 30ml – Хидрирачка и навлажнувачка ампула која содржи 3 клучни активни состојки и 6 природни екстракти. Оваа комбинација на состојки овозможува ампулата да навлезе 10 слоја длабоко во кожата што пружа длабинска хидратација и навлажнување на кожата, рамномерен тен и текстура. Како и сите останати AXIS-Y производи, оваа ампула содржи нова патентирана технологија ANTI SEBUM P(HD) 0.5% која помага да се регулира лачењето на себум, длабински ги чисти порите, ја спречува појавата на акни и ја регенерира оштетената кожа.
  • AXIS-Y Heartleaf My Type Calming Cream 60ml – Heartleaf My Type Calming Cream e смирувачка гел крема која во својот состав содржи 3 клучни активни состојки и 6 природни екстракти како Heartleaf и Centella Asiatica кои ја смируваат иритираната, проблематична и дехидрирана кожа, имаат антиоксидантни, антивоспалителни, антифунгални и антибактериски својства, помагаат во третирање на акни, го контролираат лачењето на себум. Како и сите останати прозводи на AXIS-Y, и оваа крема содржии нова патентирана технологија Antoxyl_S II која и помага на кожата да се заштити од слободните радикали и загадувањето.

Начин на употреба:

AXIS-Y Aqua Boosting Essence Toner – По чистење на кожата, нанесете 3-4 капки од производот рамномерно на целото лице со помош на дланки или козметичко памукче.

AXIS-Y Advanced Aqua Boosting Ampoule – По тонирање на кожата, нанесете соодветна количина од ампулата рамномерно на целото лице.

AXIS-Y Heartleaf My Type Calming Cream – Aплицирајте соодветна количина од оваа крема на целото лице како последен чекор од рутината.

Состав:

AXIS-Y Aqua Boosting Essence Toner – Water, Butylene Glycol, 1,2-Hexanediol, Dimethyl Sulfone, Polyglyceryl-10 Laurate, Glycerin, Carbomer, Arginine, Hydroxyethylcellulose, Xanthan Gum, Allantoin, Hydrolyzed Hyaluronic Acid, Polyquaternium-51, Beta-Glucan, Panthenol, Squalane, Caprylyl Glycol, Camellia Sinensis Leaf Water, Tocopherol, Centella Asiatica Extract, Lactobionic Acid, Bifida Ferment Lysate, Sodium Hyaluronate, Artemisia Capillaris Extract, Houttuynia Cordata Extract, Hydroxypropyltrimonium Hyaluronate, Madecassoside, Sodium Acetylated Hyaluronate, Hyaluronic Acid, Hydrolyzed Sodium Hyaluronate, Sodium Hyaluronate Crosspolymer, Potassium Hyaluronate, Sodium Phytate, Ethylhexylglycerin

AXIS-Y Advanced Aqua Boosting Ampoule – Water, Dipropylene Glycol, Butylene Glycol, PVP, Glycerin, Ammonium Acryloyldimethyltaurate/VP Copolymer, Polyglyceryl-10 Laurate, Caprylyl Glycol, 1,2-Hexanediol, Glyceryl Glucoside, Oenothera Biennis (Evening Primrose) Flower Extract, Ulmus Davidiana Root Extract, Pueraria Lobata Root Extract, Pinus Palustris Leaf Extract, Dipotassium Glycyrrhizate, Tocopherol, Portulaca Oleracea Extract, Centella Asiatica Extract, Madecassic Acid, Asiatic Acid, Madecassoside, Asiaticoside, Sodium Hyaluronate, Hydroxypropyltrimonium Hyaluronate, Hydrolyzed Hyaluronic Acid, Sodium Acetylated Hyaluronate, Hyaluronic Acid, Hydrolyzed Sodium Hyaluronate, Sodium Hyaluronate Crosspolymer, Potassium Hyaluronate, Disodium EDTA, Hydroxyacetophenone, Ethylhexylglycerin

AXIS-Y Heartleaf My Type Calming Cream – Water, Propanediol, Glycerin, Sodium Hyaluronate, Butylene Glycol, Sorbitol, Isohexadecane, Caprylic/Capric Triglyceride, Houttuynia Cordata Extract, Betaine, Centella Asiatica Extract, Glyceryl Stearate, Salvia Officinalis (Sage) Extract, Glycyrrhiza Glabra (Licorice) Root Extract, Sorghum Bicolor Leaf/Stem Extract, Aspergillus Ferment, Chlorphenesin, Arginine, Acrylates/C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, Allantoin, Sorbitan Sesquioleate, Ethylhexylglycerin, Xanthan Gum, Guaiazulene