AXIS-Y Sunday Morning Refreshing Cleansing Foam 120ml

AXIS-Y Sunday Morning Refreshing Cleansing Foam 120ml

849.00 ден

Out of stock

Нежна, но ефикасна пена за чистење со pH 5.5 која длабински ги отстранува сите нечистотии, себум, остатоци од шминка и крема за сонце без да ги отстрани природните масла и да ја суши кожата. Со својата специјална патентирана технологија за нега на кожа, Aquaxyl, оваа пена за чистење ја одржува кожата навлажнета, хидрирана и избалансирана. Погодна е за сите типови на кожа, особено за оние со чувствителна кожа склона кон акни и иритации.

Клучни карактеристики за производот:
• Нежна пена која ефикасно ги отстранува нечистотиите од порите, себумот, остатоците од шминка и крема за сонце
• Ја хидрира, балансира и навлажнува кожата
• Помага во изедначување и осветлување на тенот
• Ја смирува иритираната кожа склона кон акни и црвенила (погодна за оние кои се соочуваат со егзема и атопичен дерматит)
• Ја регенерира кожата

Како се користи овој производ?
• Ставете мала количина во вашата дланка и додадете вода за да се создаде пена.
• Нанесете на влажна кожа и нежно масирајте ги лицето и вратот со кружни движења.
• Исплакнете го лицето темелно со млака вода.

Состав:
Water, Glycerin, Sodium Cocoyl Isethionate, Sodium Methyl Cocoyl Taurate, Potassium Cocoyl Glycinate, Coco-Betaine, Potassium Cocoate, Polyquaternium-67, Xylitylglucoside, Citric Acid, Anhydroxylitol, Sodium Chloride, Betula Platyphylla Japonica Juice, Xylitol, 1,2-Hexanediol, Glucose, Sodium Acetate, Sodium Hyaluronate, Butylene Glycol, Trehalose, Allantoin, Chamomilla Recutita (Matricaria) Flower Extract, Glycyrrhiza Glabra (Licorice) Root Extract, Camellia Sinensis Leaf Extract, Perilla Frutescens Leaf Extract, Oryza Sativa (Rice) Bran Extract, Houttuynia Cordata Extract, Centella Asiatica Extract, Calendula Officinalis Flower Extract, Disodium EDTA, Potassium Benzoate