AXIS-Y Mugwort Pore Clarifying Wash Off Pack 100ml

AXIS-Y Mugwort Pore Clarifying Wash Off Pack 100ml

1,259.00 ден

Out of stock

На база на 61% екстракт од Мugwort, Mugwort Pore Clarifying Wash Off Pack е измивачка маска која го намалува црвенилото, иритациите и воспаленијата, ја ексфолира кожата и ја смирува проблематичната и иритирана кожа склона кон акни.
Се состои од нова напредна технологија Dermatic AC 3 која помага во справување со акните и подобрување на целокупниот имунитет на кожата со ферментирани екстракти од цедар и лисја од лотус.
Оваа маска нежно ги ексфолира мртвите клетки на кожата со гранули од аџуки, ги чисти порите од нечистотии, ја смирува воспалената и иритирана кожа и визуелно ги намалува порите што резултира со чиста кожа со здрав сјај и изедначен тен.

Како се користи овој производ?
1. Со помош на шпатула, нанесете соодветна количина рамномерно на целото лице.
2. Оставете ја маската да делува 15 минути.
3. По 15 минути, измијте го лицето со млака вода и продолжете со рутината.

Состав:
Artemisia Princeps Extract, Kaolin, Dipropylene Glycol, Bentonite, Betaine, Phaseolus Angularis Seed Powder, Laminaria Japonica Extract, Eclipta Prostrata Leaf Extract, Avena Sativa (Oat) Kernel Extract, Pteris Multifida Extract, Cynara Scolymus (Artichoke) Leaf Extract, Glycyrrhiza Uralensis (Licorice) Root Extract, Vigna Radiata Seed Extract, Houttuynia Cordata Extract, Cryptomeria Japonica Leaf Extract, Nelumbo Nucifera Leaf Extract, Hydrogenated Lecithin, Sodium Hyaluronate, 1,2Hexanediol, Methylpropanediol, Xanthan Gum, Glycerin, Chromium Oxide Greens, Charcoal Powder, Water, Beta-Glucan, Polyquaternium-51, Fructooligosaccharides, Allantoin, Hydrolyzed Hyaluronic Acid, Butylene Glycol, Camellia Sinensis Leaf Powder, Saccharomyces Ferment Filtrate, Hydroxyacetophenone, Ethylhexylglycerin, Rosmarinus Officinalis (Rosemary) Leaf Oil