AXIS-Y Heartleaf My Type Calming Cream 60ml

Categories: ,

AXIS-Y Heartleaf My Type Calming Cream 60ml

1,299.00 ден

Out of stock

Heartleaf My Type Calming Cream e смирувачка гел крема која во својот состав содржи 3 клучни активни состојки и 6 природни екстракти како Heartleaf и Centella Asiatica кои ја смируваат иритираната, проблематична и дехидрирана кожа. Како и сите останати прозводи на AXIS-Y, и оваа крема содржии нова патентирана технологија Antoxyl_S II која и помага на кожата да се заштити од слободните радикали и загадувањето.

Клучни состојки:

  • Heartleaf – има антиоксидантни, антивоспалителни, антифунгални и антибактериски својства, помага во третирање на акни, го контролира лачењето на себум
  • Centella Asiatica – ги смирува иритациите, воспаленијата и црвенилата, го забрзува процесот на заздравување на раните од акни и спречува појава на флеки, ја намалува појавата на фунгални акни
  • Гуајазулен – ги смирува иритациите, раните од акни и воспаленијата, ја намалува температурата на кожата

6 природни екстракти:

  • Жалфија – ја штити кожата и спречува појава на бактериски и фунгални акни, го регулира лачењето на себум, ги смирува иритациите, црвенилата и воспаленијата
  • Centella Asiatica – ги смирува иритациите, воспаленијата и црвенилата, го забрзува процесот на заздравување на раните од акни и спречува појава на флеки, ја намалува појавата на фунгални акни
  • Алантоин – го спречува предвременото стареење на кожата и длабински ја хидрира, го забрзува процесот на регенерација
  • Екстракт од сирак – го изедначува тенот и ја подобрува текстурата, длабински ги чисти сите нечистотии од порите, ги осветлува флеките од акни и хиперпигментациите
  • Екстракт од сладок корен – ги осветлува флеките од акни и хиперпигментациите, го изедначува тенот и ја подобрува текстурата, има антивоспалителни и антимикробни својства, ја спречува појавата на брчки и фини линии
  • Aspergillus Ferment – го изедначува тенот, ги осветлува флеките, ја подобрува текстурата

Како се користи овој производ?

  • По чистењето на лицето, аплицирајте соодветна количина од оваа крема на целото лице.

Состав:

Water, Propanediol, Glycerin, Sodium Hyaluronate, Butylene Glycol, Sorbitol, Isohexadecane, Caprylic/Capric Triglyceride, Houttuynia Cordata Extract, Betaine, Centella Asiatica Extract, Glyceryl Stearate, Salvia Officinalis (Sage) Extract, Glycyrrhiza Glabra (Licorice) Root Extract, Sorghum Bicolor Leaf/Stem Extract, Aspergillus Ferment, Chlorphenesin, Arginine, Acrylates/C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, Allantoin, Sorbitan Sesquioleate, Ethylhexylglycerin, Xanthan Gum, Guaiazulene