AXIS-Y Dark Spot Correcting Glow Serum 50ml

Categories: ,

AXIS-Y Dark Spot Correcting Glow Serum 50ml

1,259.00 ден

Out of stock

Формулиран со 5% ниацинамид, исто така познат како витамин Б3, овој серум помага во осветлување на хиперпигментациите, флеки и лузни од акни, пеги, го контролира лачењето на себум, ги намалува иритациите и воспаленијата и го изедначува тенот.
Преполн е со моќни ботанички екстракти како што се екстрактот од бобинки од волчји трн, оризови трици и папаја кои помагаат во изедначување на тенот, осветлување на флеките и темнтите кругови околу очите и и даваат здрав сјај на кожата. Дополнително во својот состав содржи и Сквалан кој ја спречува појавата на акни, поттикнува производство на колаген и длабински ја хидрира кожата.

Клучни карактеристики:
• помага во осветлување на хиперпигментациите, флеки и лузни од акни, пеги
• ја подобрува текстурата и го изедначува тенот
• пружа длабинка хидратација и навлажнување на кожата
• помага во третирање на акни, иритации, црвенила и воспаленија на кожата

Како се користи овој производ?
• По чистење и тонирање на кожата, нанесете соодветна количина од серумот на целото лице.

Состав:
Water, Glycerin, Niacinamide, Sodium Hyaluronate, Propanediol, Erythritol, Butylene Glycol, Squalane, Oryza Sativa (Rice) Bran Extract, Calendula Officinalis Flower Extract, Carica Papaya (Papaya) Fruit Extract, Hippophae Rhamnoides Fruit Extract, Malpighia Glabra (Acerola)Fruit Extract, Polyglyceryl-10 Laurate, Chlorphenesin, Arginine, Ethylhexylglycerin, Carbomer, Glutathione, 1,2-Hexanediol, Hydroxypropyl Cyclodextrin, Disodium EDTA, Hydroxyethylcellulose, Allantoin, Rosmarinus Officinalis (Rosemary) Leaf Oil