AXIS-Y Daily Purifying Treatment Toner 200ml

AXIS-Y Daily Purifying Treatment Toner 200ml

1,399.00 ден

Продуктот го има на залиха!

Daily Purifying Treatment Toner е тонер за ексфолијација кој нежно ги отстранува мртвите клетки, нечистотиите од порите, ја смирува иритираната кожа, воспаленијата и акните, ја измазнува и подобрува текстурата.
Во својот состав содржи 0.5% салицилна киселина која нежно, но ефективо ги отстранува нечистотиите и себумот кои се заробени длабоко во порите и ги смирува воспаленијата и иритациите, Centella Asiatica и Чајно дрво кои ја смируваат проблематичната кожа и акните и спречува понатамошно воспаление и појава на лузни и флеки, Шеќерна трска која спречува појава на акни и ја хидрира кожата и Лотус кој помага во процесот на регенерација на кожата.

Клучни карактеристики:
• нежно ги отстранува мртвите клетки и себумот од порите
• ефективено ги отстранува бактериите кои ги предизвикуваат болните и воспалени акни
• ги смирува кожните воспаленија и ги забрзува процесот на заздравување на раните од акни
• го регулира и балансира лачењето на себум што резултира со чиста кожа, рамномерен тен и текстура

Како се користи овој производ?
Доколку сте почетник, започнете со користење на секои 3 дена по чистење на лицето. Како што вашата кожа ќе се навикнува на производот тогаш зголемете го бројот на нанесувања. Задолжително нанесете крема за сонце следното утро како последен чекор од рутината.

Состав:
Water, Centella Asiatica Extract, Aloe Barbadensis Leaf Water, Butylene Glycol, Alcohol, Sodium Hyaluronate, Melaleuca Alternifolia (Tea Tree Extract), Sorbitan Sesquioleate, Vaccinium Myrtillus Fruit Extract, Saccharum Officinatum (Sugar Cane) Extract, Acer Saccharum (Sugar Maple) Extract, Citrus Aurantium Dulcis (Orange) Fruit Extract, Citrus Medica Limonum (Lemon) Fruit Extract, Betaine, Salicylic Acid, Salvia Officinalis (Sage) Extract, Houttuynia Cordata Extract, Hieracium Pilosella Extract, Illicium Verum (Anise) Fruit Extract, Citrus Paradisi (Grapefruit) Fruit Extract, Nelumbium Speciosum Flower Extract, Paeonia Suffruticose Root Extract, Scutellaria Baicalensis Root Extract, PEG-60 Hydrogenated Castor Oil, Chlorphenesin, Ethylhexylglycerin, Sodium Citrate, Gluconolactone, Arginine, Rheum Palmatum Root Extract, Artemisis Princeps Leaf Extract, Panax Ginseng Root Extract, Carbomer, Dimethly Sulfone, Lavandula Angustifolia (Lavender) Oil, Melaleuca Alternifolia (Tea Tree) Leaf Oil