AXIS-Y Complete No-Stress Physical Sunscreen SPF 50+ PA ++++ 50ml

AXIS-Y Complete No-Stress Physical Sunscreen SPF 50+ PA ++++ 50ml

1,399.00 ден

Out of stock

Крема за сонце на база на физички филтри, Mugwort, 2% Ниацинамид и сквалан која нуди висока заштита од УВА и УВБ зраци. Содржи состојки со својства за смирување и осветлување на кожата, овозможувајќи да е соодветен за користење и на најсензитивната кожа. Има ултра лесна кремаста текстура која овозможува брза и лесна апсорпција без лупење и не остава бел и леплив слој на кожата. Во својот состав содржи нова напредна технологија SYN – COLL која значително го зголемува производството на колаген и ги поправа оштетувањата од фотостареењето за само 4 недели. Оваа технологија визуелно ги намалува брчките и фините линии, ја подобрува еластичноста на кожата и визуелно ги намалува порите.

СПФ 50 потврден во две лаборатории во Кореја и Шпанија.

SPF 50+ PA ++++ – ISO интернационален сертификат.

Клучни состојки и карактеристики:

  • Клучна состојка е Мugwort – антибактериски, антифунгални и антивоспалителни својства кои ја спречуваат појавата на акни, помага во смирување на црвенила, иритации и други кожни проблеми како псоријаза, богата со витамин Е и други антиоксиданси кои ја регенерираат, хидрираат и подмладуваат кожата и ја зајакнуваат кожната бариера
  • 2% Ниацинамид, исто така познат како витамин Б3 – помага во осветлување на хиперпигментациите, флеки и лузни од акни, пеги, го контролира лачењето на себум, ги намалува иритациите и воспаленијата и го изедначува тенот
  • Невен – го забрзува процесот на заздравување на акните и раните од акни, го спречува ширењето на бактерии кои предизвикуваат акни и иритации
  • Зелен Чај – ја намалува појавата на акни за 50% (според медицински студии), го контролира и намалува лачењето на себум и маснотии
  • Екстракт од грозје – ја спречува појавата на брчки и фини линии, ја штити кожата од загадувањето и слободните радикали
  • Камилица – ја смирува и хидрира сензитивната кожа, ја штити кожата од загадувањето
  • Сквалан – ја спречува појавата на акни, поттикнува производство на колаген и длабински ја хидрира кожата
  • Алантоин – го спречува предвременото стареење на кожата и длабински ја хидрира, го забрзува процесот на регенерација

Како се користи овој производ?

  • Нанесете соодветна количина од кремата на лицето и деловите од телото изложени на сонце, 20/30 минути пред излегување. Реаплицирајте на 2/3 часа.

Состав:

Water, Zinc Oxide, Propylheptyl Caprylate, Butyloctyl Salicylate, Propanediol, Titanium Dioxide, Butylene Glycol Dicaprylate/Dicaprate, Dicaprylyl Ether, Caprylyl Methicone, Polyglyceryl-4 Diisostearate/Polyhydroxystearate/Sebacate, Disiloxane, Niacinamide, Trimethylsiloxysilicate, Calendula Officinalis Flower Extract, Camellia Sinensis Leaf Extract, Artemisia Capillaris Flower Extract, Vitis Vinifera (Grape) Seed Extract, Juniperus Virginiana Oil, Cedrus Atlantica Bark Oil, Amyris Balsamifera Bark Oil, Pogostemon Cablin Oil, Chamomilla Recutita (Matricaria) Flower Water, Disteardimonium Hectorite, Magnesium Sulfate, Stearic Acid, Aluminum Hydroxide, Triethoxycaprylylsilane, Methyl Methacrylate Crosspolymer, Polyglyceryl-3 Polydimethylsiloxyethyl Dimethicone, 1,2-Hexanediol, Vinyl Dimethicone/Methicone Silsesquioxane Crosspolymer, Polymethylsilsesquioxane, Glyceryl Caprylate, Caprylyl Glycol, Ethylhexylglycerin, Adenosine, Copaifera Officinalis (Balsam Copaiba) Resin, Tocopherol, Squalane, Allantoin, Butylene Glycol, Glycerin, Palmitoyl Tripeptide-5