AXIS-Y Artichoke Intensive Skin Barrier Ampoule 30ml

Categories: , ,

AXIS-Y Artichoke Intensive Skin Barrier Ampoule 30ml

1,399.00 ден

Продуктот го има на залиха!

Уникатна формулација која содржи шест врвни природни состојки заедно со висока концентрација на екстракт од артичока во комбинација со патентирана технологија која обезбедува богати антиоксиданси, хранливи материи и хидратација кои помагаат во заздравување на оштетената бариера на кожата и спречуваат губење на вода.
Оваа ампула визуелно ги намалува порите, ја подобрува текстурата на кожата, помага во справување со бактерии и надворешни загадувачи и смирува и спречува воспаленија, акни и иритации.
Формулата не е тестирана на животни, не содржи вештачки бои, масла, мириси и парабени.

Клучни карактеристики:
• привлекува и задржува влажност во кожата
• ги смирува иритациите, воспаленијата и акните
• ја регенерира кожата
• и дава здрав сјај на кожата

Како се користи овој производ?
• По чистење и тонирање на кожата, нанесете соодветна количина од ампулата рамномерно на целото лице.

Состав:
Water, Aloe Barbadensis Leaf Water, Butylene Glycol, Sodium Hyaluronate, Centella Asiatica Extract, Glycerin, Betaine, Glycyrrhiza Glabra (Licorice) Root Extract, Alcohol, Cynara Scolymus (Artichoke) Extract, Sorbitol, Sorbitan Sesquioleate, Hieracium Pilosella Extract, Rheum Palmatum Root Extract, Althaea Rosea Flower Extract, Aloe Barbadensis Leaf Extract, Dimethyl Sulfone, Chlorphenesin, Xantham Gum, PEG-60 Hydrogenated Castor Oil, Ethylhexylglycerin, Polyglutamic Acid, Beta-Glucan, Arginine, Linum Usitatissimum (Linseed) Seed Extract, Hibiscus Esculentus Fruit Extract, Aloe Barbadensis Leaf Juice, Arctium Lappa Root Extract, Hibiscus Mutabilis Flower Extract, Corchorus Olitorius Leaf Extract, Allantoin, Carbomer, Adenosine, Melaleuca Alternifolia (Tea Tree) Leaf Oil