AXIS-Y Aqua Boosting Essence Toner 150ml

AXIS-Y Aqua Boosting Essence Toner 150ml

1,104.00 ден

Out of stock

Aqua Boosting Essence Toner e хидратантен тонер кој содржи три клучни активни состојки и 6 природни екстракти. Во својот состав содржи и нова напредна технологија OLIGO-HA со која се намалува големината на молекулите на хијалуронската киселина со што се зголемува апсорпцијата на производите, се намалуваат знаците на стареење, се зголемува еластичноста на кожата и пружа длабинска хидратација на кожата.

Клучни активни состојки:

  • 10-Hyaluronic Acid – уникатен тип на хијалуронска киселина кои содржи многу мала молекуларна вредност и достигнува 10 слоеви длабоко во кожата, длабински ја хидрира и навлажнува кожата и и помага на кожата подобро да ги апсорбира останатите производи од рутината
  • Пантенол – ја зајакнува и штити бариерата на кожата, пружа длабинска хидратација и има антивоспалителни својства
  • Мадекасозид – ја штити кожата од загадувањето и слободните радикали, има антивоспалителни својства и ја хидрира кожата

6 природни екстракти:

  • Алантоин – го спречува предвременото стареење на кожата и длабински ја хидрира, го забрзува процесот на регенерација
  • Вода од Зелен Чај – ја намалува појавата на акни за 50% (според медицински студии), го контролира и намалува лачењето на себум и маснотии
  • Heartleaf – има антиоксидантни, антивоспалителни, антифунгални и антибактериски својства, помага во третирање на акни, го контролира лачењето на себум
  • Centella Asiatica – ги смирува иритациите, воспаленијата и црвенилата, го забрзува процесот на заздравување на раните од акни и спречува појава на флеки, ја намалува појавата на фунгални акни
  • Фитосквалан – длабинска хидратација и навлажнување на кожата
  • Artemisia Capillaris – го изедначува тенот и ја подобрува текстурата на кожата

Како се користи овој производ?

  • По чистење и тонирање на кожата, нанесете 3-4 капки од производот рамномерно на целото лице со помош на дланки или козметичко памукче.

Состав:

Water, Butylene Glycol, 1,2-Hexanediol, Dimethyl Sulfone, Polyglyceryl-10 Laurate, Glycerin, Carbomer, Arginine, Hydroxyethylcellulose, Xanthan Gum, Allantoin, Hydrolyzed Hyaluronic Acid, Polyquaternium-51, Beta-Glucan, Panthenol, Squalane, Caprylyl Glycol, Camellia Sinensis Leaf Water, Tocopherol, Centella Asiatica Extract, Lactobionic Acid, Bifida Ferment Lysate, Sodium Hyaluronate, Artemisia Capillaris Extract, Houttuynia Cordata Extract, Hydroxypropyltrimonium Hyaluronate, Madecassoside, Sodium Acetylated Hyaluronate, Hyaluronic Acid, Hydrolyzed Sodium Hyaluronate, Sodium Hyaluronate Crosspolymer, Potassium Hyaluronate, Sodium Phytate, Ethylhexylglycerin