AXIS-Y 61% Mugwort Green Vital Energy Complex Sheet Mask (5 лист маски)

Categories: , ,

AXIS-Y 61% Mugwort Green Vital Energy Complex Sheet Mask (5 лист маски)

359.00 ден

Out of stock

Сет од 5 лист маски збогатени со 61% екстракт од Mugwort и 15 растителни екстракти кои ја смируваат иритираната и воспалена кожа.

Содржи Натриум Хијалуронат кој помага подобро да се апсорбира есенцијата од 27мл за да се максимизираат ефектите од маската и длабински да се хидрира кожата. Дополнително во својот состав содржи и Centella Asiatica која ја смирува иритираната кожа и помага во заздравување на акните и воспаленијата, лист од зелка кој што помага во намалување и регулирање на температурата на кожата и намалување на иритации и црвенила, лист од спанаќ кој содржи големи количества на минерални и помага во апсорпција на останатите состојки, брокула која е богата со Витамин Ц и Витамин Е и помага во осветлување на флеките и хиперпигментациите и корен од Божур кој содржи моќни антиоксиданси и ја регенерира кожата.

Се состои од нова напредна технологија MultiEx BSASM која е склоп од 7 растителни екстракти кои имаат антивоспалителни и лековити својста; технологија која ја смирува и третира проблематичната кожа склона кон акни и иритации.

 

Оваа маска е направена од растителна целулоза и е биоразградлива.

 

 

Како се користи овој производ?

  1. Нанесете ја маската на чиста и тонирана кожа.
  2. Извадете ја маската по 15-20 минути и тапкајте додека да впие остатокот од есенцијата.
  3. Продолжете со понатамошната рутина.

 

 

Состав:

Artemisia Capillaris Extract, Water, Dipropylene Glycol, Glycerin, 1,2-Hexanediol, Butylene Glycol, Centella Asiatica Extract, Melia Azadirachta Leaf Extract, Sodium Hyaluronate, Polygonum Cuspidatum Root Extract, Scutellaria Baicalensis Root Extract, Melia Azadirachta Flower Extract, Camellia Sinensis Leaf Extract, Glycyrrhiza Uralensis (Licorice) Root Extract, Eucalyptus Globulus Leaf Oil, Chamomilla Recutita (Matricaria) Flower Extract, Rosmarinus Officinalis (Rosemary) Leaf Extract, Dextrin, Salvia Officinalis (Sage) Oil, Juniperus Mexicana Oil, Paeonia Suffruticosa Root Extract, Brassica Oleracea Capitata (Cabbage) Leaf Extract, Hibiscus Esculentus Fruit Extract, Spinacia Oleracea (Spinach) Leaf Extract, Brassica Oleracea Italica (Broccoli) Extract, Artemisia Princeps Leaf Water, Carbomer, Allantoin, Tromethamine, Polyglyceryl-10 Laurate, Hydroxyacetophenone, Caprylyl Glycol, Xanthan Gum, Sodium Phytate, Caramel, Dipotassium Glycyrrhizate, Ethylhexylglycerin